• Kalendarium

 • Czwartek,
  30 Marca 2023

  Imieniny obchodzą:
  Amelia, Aniela, Częstobor, Jan, Kwiryna, Kwiryn

  Do końca roku zostało 277 dni.
 • Aktualne odwiedziny

 • Aktualnie odwiedza nas 5 użytkowników.
 • Dołącz do nas!

 • Reklama

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

 • Utworzone dnia: 23-08-2008 przez Administrator
 • Dzień dziecka 2008Gry, zabawy, konkursy, występy i wiele innych atrakcji towarzyszyło Festynowi Rodzinnemu w Biedrusku. Impreza organizowana jest od wielu lat przez miejscową szkołę. W jej przygotowanie angażuje się również Stowarzyszenie Biedrusko.
 • Na festyn do Biedruska przyjść może każdy. Impreza jest otwarta, a jej organizatorzy chcą by dzięki niej dzieci i rodzice mogli wspólnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. „Dzisiejszy festyn traktujemy, jako festyn rodzinny dla wszystkich” - poinformowała Grażyna Matysiak, dyrektor Zespołu Szkół w Biedrusku. „Z punktu widzenia pedagoga uważam, że ta forma zabawy, nie przed telewizorem i komputerem, dla dzieci i młodzieży jest bardzo ważna. Dlatego my, jako szkoła staramy się podejmować szereg tego typu inicjatyw. W Biedrusku od kilku lat stanowimy jedyne miejsce, które może tej kultury dostarczyć, gdzie takie spotkania można robić. Brakuje nam tutaj świetlicy”. Być może w niedługim czasie sytuacja ta się zmieni. Jak mówi Mirosław Stencel, radny Gminy Suchy Las, w planach jest budowa „domu osiedlowego”. Inwestycja ta będzie realizowana przez Urząd Gminy.

  Festyn rozpoczął się uroczystością przy pomniku 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich. „Uczniowie przypomnieli historię pułku, wspominając również działalność Czesława Knolla, człowieka, dzięki któremu szkoła otrzymała to imię, a którego 10 rocznica śmierci przypada w tym roku. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy. Delegacje złożyły kwiaty, zapłonął znicz” - opowiada Anna Różańska. Dalsza część festynu odbyła się przed budynkiem szkoły, gdzie organizatorzy dla uczestników przygotowali wiele niespodzianek. Odbyło się spotkanie z bajkami i baśniami. Do wspólnego czytania zaproszono rodziców, przewodniczącą Zarządu Osiedla i dyrektor szkoły. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, wyplatania wianków świętojańskich. Zaprzyjaźnieni ze szkołą cyrkowcy zabawiali najmłodszych. Nieco starszym zaproponowano udział w rozgrywkach sportowych. Emocje wzbudził również przyjazd straży pożarnej z Bolechowa, która zademonstrowała wyposażenie pojazdu bojowego. Dla uczestników festynu czynna była również strzelnica, gdzie każdy mógł postrzelać z wiatrówki.

  Na festynie nie zabrakło również występów artystycznych. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały przedszkolaki, uczniowie podstawówki i gimnazjum z Biedruska. Natomiast Rada Rodziców wraz ze Stowarzyszeniem Biedrusko zadbała o poczęstunek.

   

  źródło: Gazeta Sucholeska, nr 06/2008

© Smoothdog 2008-23